Karolīna Grante "Gaisma"

No 22.05. līdz 05.06.14 Creative Andrejsala konferenču zāle 2. stāvā ir skatāma jaunās fotogrāfes Karolīnas Grantes fotoizstāde "Gaisma" uz ko bijām devušies arī mēs! Maza fotoreportāža no mums un autores citāts par izstādi.

14297014852 0123ced3e6 b

 

Izstāde ir par Tērvetes novadā esošo ciemu, ko daudzi zina kā Klūnas, kur padomju laikā bija kolhozs "Gaisma." 

Savā laikā tur bijusi ļoti aktīva darbība - dzīvoja aptuveni 250 cilvēku, visiem bija darba vietas, izklaides iespējas, veikali, ēdnīca un transports. Pašreiz ciemā dzīvo aptuveni 20 cilvēki, kuriem no tā visa vairāk nav nekā. Iedzīvotājiem palikušas tikai atmiņas un stāsti, ko izstādes autore vēlās parādīt sabiedrībai, un likt tai aizdomāties par sociālo stāvokli laukos. Pievērst sabiedrības uzmanību mazapdzīvotiem Latvijas nostūriem, tajos mītošo cilvēku dzīvei, sapņiem un saulainajām atmiņām par Gaismu, kas kādreiz bija. Ciema iedzīvotāja Daina Urakova stāsta: "Gaisma bija darba vieta, tagad tā ir tikai dzīvesvieta, kur valda klusums." 

Izstādes autores darbos atainoti cilvēku pašreizējie dzīves apstākļi, kas bagātināti ar dzīvesstāstiem un atcerēm. Darbos tika dokumentēti fakti par Tērvetes novada ciemu, tā apkaimi un infrastruktūru. Ir nepieciešami runāt par sasāpējušo sociālo stāvokli ārpus Latvijas lielajām pilsētām, jo panīkuši, bezdarba nomocīti miesti mūsu valstī ir daudz. Izstādes autore tic, ka informējošiem materiāliem nonākot pareizā redzes lokā, tiks dota iespēja ieraudzīt šādus ciemus jaunā gaismā, kas liktu tiem spīdēt kā nekad agrāk.

14112375427 bb2df1f7fe b

Vairāk bildes spiežot uz pēdējās fotogrāfijas!

testAdd a comment

Latvijas DH Kauss 2013 - Riekstukalns (pēcvārds)

Kārtējās sacensības pagājušas un kārtējā sezona aizvadīta. Neraugoties uz nedraudzīgajiem, slapjajiem laika apstākļiem un mazo dalībnieku skaitu, kurus droši vien izbiedēja iepriekšminētais,  LDK Riekstukalna ātruma nobrauciens aizritēja godam.  Baldonē bija sapulcējušies 55 spēcīgākie un bezbailīgākie braucēji!

alt

Uzvaru kopā septiņās klasēs svinēja:

Sieviešu grupa - Linda Butkus (kopā laiks 1,59.58)

Jauniešu grupa - Renārs Vilnis (kopā laiks 1,25.47)

Junioru grupa - Reinis M. Priedītis (kopa laiks 1,24.11)

Senioru grupa - Romāns Voičenko (kopā laiks 1,26.12)

Hobby-HT grupa - Reinis Simsons (kopā laiks 1,24.57)

Hobby-FS grupa - Pēteris Janevics (kopā laiks 1,22.22)

Elites grupa - Kārlis Kišuro (kopā laiks 1:18.42)

Visus rezultātus Jūs varat apskatīt šeit - http://ej.uz/3ex1

Bildes no Tver Mirkli (foto: Toms Diura) jūs varat apskatīt šeit - http://ej.uz/iio3

LDKRF2

Paldies, radošā apvienība "Tver Mirkli" saka visiem, kuri šogad atbalstīja gan mūs, gan downhill ģimeni kopā. Zem vārda atbalstīja, mēs saprotam - palīdzēja rīkot sacensības, ģenerēja idejas, paši piedalījās vai tikai atbrauca aplūkot sacensības. Lielu paldies mēs sakām Gustam Ošmucniekam par doto iespēju atspoguļot sacensības. Gaidiet sezonas noslēguma filmu no mums un tiekamies trasē jau nākošo gad!

alt

Kristiāns, Kaspars, Kārlis un Toms

RA "Tver Mirkli"

Add a comment

Atskats "LDA DH Kauss 2013 #1 - Riekstukalns"

Vakar noslēdzās pirmās sacensības ekstrēmajā riteņbraukšanā Riekstukalnā, Baldonē, tādēļ varam teikt, ka Latvijas Downhill asociācijas rīkotais "Latvijas DH kauss" ir iesācies veiksmīgi. Tver Mirkli kolektīvs uz šīm sacensībām bija devies pilnā sastāvā, bruņojušies ar karstu tēju un foto tehniku. Šīs sacensības mums bija īpašas un uztraukumu pilnas, jo nu jau bijām kļuvuši par officiālajiem sacensību foto/video partneriem.

alt

Add a comment

Read more...

Latvijas DH Kauss 2012 #2 - Tukuma bilžu pēcvārds

Mazs bilžu reportāža no Latvijas DH Kausa 2012 2. posma - Tukums. Vairāk bildes uzklikšķinot uz paša attēla!

Toms Vizulis

 

Add a comment

Riekstukalns pēcvārds

Tver Mirkli kolektīvs pilnā sastāvā ir atgriezies mājās. Šodien tika atklāta jaunā 2012. gada sezona ekstrēmajā riteņbraukšanā jeb Downhill. Sezonas pirmās sacensības notika Riekstukalnā, kas bija parūpējies par 2 ātrām, taču ar dažādiem šķēršļiem veidotām, trasēm, kuras lika padomāt gan jaunās paaudzes (jauniešiem un junioriem), gan Pro klases sportistiem.

{phocagallery view=category|categoryid=2|imageid=176|pluginlink=1|type=2}

Ieradāmies ap plkst. 11:15, kad pirms sacensību treniņi jau ritēja pilnā sparā. Laiks mūs šodien lutināja, pie debesīm Baldonē netika novērots neviens liels mākonis. Katrs dalībnieks pēdējos braucienos centās izlabot savas kļūdas un meklēja pēc iespējas drošākas, vai pilnīgi pretēji – ekstremālākas un ātrākas līnijas. Izpakojuši savas foto un video kameras, mēs devāmies kalnā, lai iemūžinātu tos mirkļus, kad sportisti „lidojot” cenšas uzstādīt pēc iespējus labākus rezultātus.

 

Gala rezultā pēc vētrainajām sacensībām, kurās neiztika arī bez sensācijām un lieliem kritieniem, sportisti ierindojās šādās vietās:

Meiteņu grupa - Triinu Laurits (EST), Kitija Gaile (LV), Maija Cāne (LV)

Jauniešu grupa – Rūdolfs Lejnieks (LV), Justas Pupius (LT), Mārtiņš Rašmanis (LV)

Junioru grupa – Paul Raid (EST), Renārs Līmanis (LV), Nauris Andersons (LV)

Hobby HT grupa – Renārs Simsons (LV), Kārlis Krūmiņš (LV), Sandis Struža (LV)

Hobby FS grupa  - Mairis Voldiņš (LV), Rūdolfs Skarulis (LV), Arnis Zdanovskis (LV)

Elites grupa – Kārlis Kišuro (LV), Jānis Ozoliņš (LV), Talv Tonis (EST)

{phocagallery view=category|categoryid=2|imageid=418|displayname=0|displaydetail=0|float=right|pluginlink=1|type=2}

 

 

 

 

 

Lielu pārsteigumu sagādāja Junioru klases Igaunijas braucējs Paul Raid, kas tuvākos konkurentus apsteidza par 4,79 sekundēm. Paul Raid kopā abas trases izbraucot 1:13,33 sekundēs, kopvērtējumā sasniedza labāko rezultātu. Otrs labākais laiks Riekstukalna kausā pieder vienam no Latvijas top braucējiem Kārlim Kišuro, kas uzrādīja laiku 1:13,72.

Pēc smagiem kritieniem vēlam pēc iespējas ātrāku atveseļošanos Renāram Vilnim,  Un vēlreiz atgādinām, ka ekstrēmajā riteņbraukšanā aizsargekipējumam – ķiverei, bruņām, kakla sargam un kāju sargiem – ir būtiska nozīme!

Savā un Tver Mirkli kolektīva vārdā, izsaku Latvijas Downhill Asociācijai pateicību par labi organizētajām sacensībām. Prieks, ka dalībnieku skaits sniedzās pāri simtam. Ceru, ka tas saglabāsies visu sezonu. Trases bija sagatavotas ļoti interesantas gan no dalībnieku, gan no skatītāju viedokļa. Novēlu traumētajiem sportistiem un trases tiesnesim ātru atveseļošanos un gatavību startēt nākamājās sacensībās, kas notiks jau pēc nedēļas – Tukumā.

Paldies sakām – sportistiem, tiesnešiem, atbalstītājiem un, jo īpaši, Gustam, bez kura šādas sacesnības diez vai notiktu!

Vairāk bildes šeit!

 


Add a comment