Atskats "LDA DH Kauss 2013 #1 - Riekstukalns"

Vakar noslēdzās pirmās sacensības ekstrēmajā riteņbraukšanā Riekstukalnā, Baldonē, tādēļ varam teikt, ka Latvijas Downhill asociācijas rīkotais "Latvijas DH kauss" ir iesācies veiksmīgi. Tver Mirkli kolektīvs uz šīm sacensībām bija devies pilnā sastāvā, bruņojušies ar karstu tēju un foto tehniku. Šīs sacensības mums bija īpašas un uztraukumu pilnas, jo nu jau bijām kļuvuši par officiālajiem sacensību foto/video partneriem.

alt

Tā kā vēl pagājušo nedēļ  Rīgu klāja sniegs, un 1. Maijā Madonā plānojas būt pēdējās distanču slēpošanas sacensības (var secināt, ka sniegs tur vēl daudz) šogad, biju gatavs, ka Riekstukalnā mūs gaida īstas ziemas sacensības, bet par laimi nē - trasēs prakstiski nemanīja sniegu, un, ja tas tur arī bija, tad ātri vien tas pārvērtās dubļos.

alt

Saulei lutinot gan braucējus, gan skatītājus, sacensības noritēja bez liekas aizkavēšanās pa abām izveidotajām trasēm. Bija liels mans pārsteigums, ka „big air” sekcija bija izņemta no trasēm, tā vietā izveidota elementiem bagāta līnija. Rīkotāji bija padomājuši arī par izklaidi skatītājiem – skrējiena pēc brāļa (alus „Brālis”), gan augšup kalnam, gan lejup no tā. Bija prieks, ka organizatori šajā sezonā bija padomājuši par izsalkuma remdēšanu, aicinot talkā garšīgo "Streetburger" burgeru busiņu. Mans vēdars par to bija sajūsmā.

alt

Uz starta kopā kāpa 93 sportisti un 3 sportistes, pārstāvot trīs Baltijas valstis, kopā 7 grupās, un rezultāti ir šādi:

alt
Elite: 1. Kārlis Kišuro, 2. Tālis Liepiņš, 3. Mantas Pupius,
 
alt
Hobby FS: 1. Toms Miks Andersons, 2. Mairis Voldiņš, 3. Toms Šiliņš,
 
alt
Hobby HT: 1. Reinis Simsons, 2. Sandis Struža, 3. Jānis Koluškins,
 
alt
Seniori: 1. Romāns Voičenko, 2. Viljar Teppo, 3. Kaspars Kalniņš,
 
alt
Jaunieši: 1. Renārs Vilnis, 2. Justas Pupius, 3. Marius Gudauskas,
 
alt
Juniori: 1. Nauris Andersons, 2. Rihards Braķis, 3. Rūdolfs Lejnieks,
 
alt
Sievietes: 1. Aija Petrovska, 2. Inese Grīnbauma, 3. Dita Zdanovska

Pilnie rezultāti: šeit